dydaktyka

Szkolenie Kierowców

Zapoznaj się z wymogami kursu na prawo jazdy. Dowiedz się wszystkiego o zajęciach praktycznych i teoretycznych.

Osoba ubiegająca się o uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym może zacząc szkolenie najwcześniej 3 miesiące przed osiągnięciem wieku wymaganego do jazdy. Doszkalamy również osoby majace prawo jazdy ale nie czujących się pewnie za kierownicą. Zapewniamy miłych, doświadczonych, wymagających i solidnych instruktorow, dobrze wyposażoną sale wykladową, jazdy po trasach egzaminowania. Nasi instruktorzy w czasie jazd jeżdzą po wybranym na egzamin przez kursanta mieście. Dowolny czas ćwiczenia testów egzaminacynych na komputerze z klawiaturą egzaminacyjną. W Ośrodku Szkolenia Kierowców TURBO, prowadzimy szkolenie w systemie, który znalazł szerokie uznanie wśród klientów. System pozwala dostosować tempo szkolenia do czasu, którym dysponuje kursant oraz do jego zdolności. Każdy uczeń musi odbyć 30 godzin wykładów (15 wykładów po 1,5 godz. zegarowych), na które może się umawiać w dogodnych dla niego godzinach. Wykłady prowadzone są przez doświadczonych wykładowców w małych, kilkuosobowych grupach od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 20.30. Wykłady nie są suchym monologiem. Wykładowca w pełni angażuje słuchaczy wraz, z którymi omawia poszczególne przepisy i sytuacje. Dzięki temu uczniowie lepiej zapamiętują przepisy. Wykładowcy wskazują, jakie praktyczne zastosowanie mają omawiane przepisy. Po każdej godzinie wykładu słuchacz zapoznaje się z pytaniami egzaminacyjnymi dotyczącymi tego tematu i rozwiązuje je na swojej karcie. Wtedy też wykładowca odpowiada na pytania oraz pomaga lepiej zrozumieć pytania, w których uczniowie popełnili błędy. Do nauki wykorzystujemy pomoce dydaktyczne firmy ABES, oraz te rozpowszechniane przez wydawnictwo - grupa IMAGE sp. z o.o.. Każde szkolenie rozpoczynamy od przeprowadzenia oceny ucznia za pomocą programu obserwator OBSERWATOR to program komputerowy przeznaczony dla kandydatów na kierowców oraz instruktorów nauki jazdy. Pozwala ocenić umiejętności, niezbędne do skutecznego kierowania pojazdem a także oferuje specjalne zestawy ćwiczeń służących ich rozwijaniu. Łączy w sobie zalety testu i indywidualnego treningu psychologicznego. Dzięki temu programowi, możemy dopasować sposób szkolenia do indywidualnych potrzeb każdego kursanta.

Prezentacje Multimedialne

Prowadzimy wykłady z wykorzystaniem programu do multimedialnych prezentacji. Program ten został napisany w naszym ośrodku. Zwiera on ponad 3000 ilustracji które obrazują najczęściej spotykane sytuacje na drodze. Program zwiera ponadto animacje oraz zdjęcia i filmy. Jest pokazywany na rzutniku HD Epsona podłączonym do komputera(wielkość ekranu 320cm x 180cm).

Ćwiczenia przy komputerze

Po wykładach każdy uczeń może utrwalić i sprawdzić swoją wiedzę za pomocą kolejnego autorskiego programu komputerowego. Ćwiczenia przy komputerze nie wchodzą w zakres obowiązkowych godzin wykładów, dlatego każdy kursant może nie odpłatnie ćwiczyć dopóki nie opanuje materiału. Przed egzaminem swoje umiejętności można ostatecznie sprawdzić na programie egzaminacyjnym - takim samym, na jakim jest prowadzony egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Aby ćwiczyć na naszych programach nie trzeba umieć korzystać z komputera. Więcej na temat programów, które wykorzystujemy do szkolenia można znaleźć w dziale programy.

Szkolenie praktyczne

Po zaliczeniu 30 wykładów i napisaniu egzaminu wewnętrznego rozpoczyna się szkolenie praktyczne. Odbywa się ono na samochodach, na jakich zdaje się egzamin: Toyota Yaris,Opel Corsa,mozliwa jaza rowniez na Subaru Impreza. Na jazdy można się umawiać w dogodnych dla siebie godzinach bezpośrednio z instruktorem. Współpracujemy z wieloma instruktorami, więc jeśli ktoś chce, może jeździć nawet codziennie. Lekcje na placu manewrowym prowadzone są na stanowiskach identycznych ze stanowiskami na egzaminie państwowym. Przed przystąpieniem do egzaminu należy odbyć 30 godzin jazd.

Lekcja Próbna

Każdego, kto chce zobaczyć jak odbywa się szkolenie w naszym ośrodku, zapraszamy na lekcję próbną. Są to dwa wykłady, po którym należy się zdecydować czy chce się zapisać na kurs. Rezygnując z kursu po lekcji próbnej nie ponosi się żadnych kosztów.

Wyniki

Dzięki tak prowadzonemu szkoleniu większość naszych kursantów zdaje za pierwszym razem, a nasz ośrodek ma jedną z najwyższych zdawalności. Kierowcy uczący się u nas nie tylko zdają egzamin, ale też dobrze rozumieją przepisy, co pozwala im jeździć bezpieczniej i unikać wielu zagrożeń na drodze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kursach, zadzwoń(42 227 04 50 lub 0 504 222 585) GG:6588816 email:info@turbo.auto.pl lub przyjdź do naszego ośrodka ul. Zamkowa 23 pok.3 (dawny SFINKS).